DOĞAL TAŞ UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİ

- Doğal taşların kendi içerisindeki renk tonları, damarları paketler arasında farklılık gösterebileceğinden taşlar uygulanmadan önce yere serilerek renk seleksiyonu kontrol edilip en uyumlu şekilde harmanlandıktan sonra uygulama aşamasına geçilmelidir.

- Ürünleri uygulamadan önce paketlerinden çıkartıp düz bir alana seriniz ve bekletiniz bu işlem alt yüzey kısmının tamamen düz olmasını sağlayacaktır.

- Taşlar arasında derz aralığı olmadığından tabletlerin kilitlenmesinin kolay olması için uçlarda bulunan taşlar kendi aralarında çok sıkı yapışmışsa bunlar rahatlatılmalıdır.

- Taşları sıkı ve birbirlerine kitlenme zorluğu yaşadığınız durumlarda, bu yapıştırıcı harcı taşın arka yüzeyine uyguladığımızda file ile taş arasındaki tutkalı eritecek ve taşı daha kolay birbirine girişim sağlayacak duruma getirecektir.

- Taşların birbirleri ile kilitleneceği yüzeylerin tutkal file veya diğer yabanci cisimler temizlenmiş ve ek yerlerine gelmemesine dikkat ediniz . 

- Ürünlerin uygulanacağı yüzey sağlam olmalı ve esnememelidir.

- Eğer yapıştırılacak yüzey çok pürüzsüz ise daha iyi bir tutunma sağlamak için duvara çekiçle, hilti ile çentikler açmanız gerekebilir.

- Ürünleri uygularken yapıştırıcı harcı ( Flex özellikli olması tercih edilir) hem duvara hem taşın arkasına sürmeniz daha sağlam bir yapışma sağlayacaktır. 

 

DOĞAL TAŞ BAKIM KORUMA TEMİZLİK

Doğal taşlar sağlamlığını ve rengini koruması yönünden uzun yıllar bakım gerektirmez.

Asitli ürünler başta olmak üzere kesinlikle kimyasal maddelerle temas ettirmeyiniz.

Dış mekana uygulanan doğal taşların temizliğini tayzikli su ve fırça ile yapabilirsiniz.

İç mekana uygulanan doğal taşları; elektrik süpürgesinin ucuna fırça aparatı takarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Doğal taşların renklerini canlandırmak ve yüzey parlaklıklarını arttırmak için Doğal Taş cilası uygulayabilirsiniz.


YAPIŞTIRMA PÜF NOKTALARI

Açık renkli taşlarda beyaz yapıştırıcıları tercih etmenizi öneriyoruz.

Özellikle fileli taşları yapıştırırken hem uygulanacak yüzeye hemde yapıştıracağınız ürünün arkasına yapıştırıcı sürmeniz çok daha sağlıklı bir yapışma sağlayacaktır.

Taşların ön yüzeyine yapıştırıcı harcı bulaşmamasına dikkat ediniz.

Ürünleri uygularken yapıştırıcıyı çift taraflı (hem duvara hem fileli taşın arkasına) sürmeniz daha sağlam yapışma sağlayacaktır.